Greta Sadauskaitė, kuri po traumos buvo išrinkta geriausia šio sezono dešiniojo krašto žaidėja

1. JT: kaip jauteisi po treniruočių? Kaip viskas vyko?

GS: Pasportavusi pas Jumis nepalyginsi mano fizinių sugebėjimų atėjus pirmą treniruotę ir baigus reabilitacijos ciklą. Tad jaučiausi ne tik sutvirtėjusi fiziškai, bet dirbdama su treneriais atsistačiau psichologiškai, mane dažnai motyvuodavo, įgavau daugiau pasitikėjimo ir dar daugiau motyvacijos, padirbus vos 2-3 mėnesius, mane sugebėjote atstatyti ir dabar žaidžiu pilnu tempu. AČIŪ! Pirmą kartą susitikome, ištestavote raumenų jėgą, šuolių skirtumus tarp kojų, padarėte judesių vertinimą, ieškojote kur ir kaip skauda kelį. Negalėjau pritūpti be skausmo. Nuo pirmos dienos pasitikėjau jumis, nes girdėjau labai gerus atsiliepimus. Šnekėjote paprastai, nieko nežadėjote, įspėjot, kad reikės rimtai dirbti, nes kitaip nieko nebus. Lukas dirbo labai atsakingai su manimi, nuolat klausdavo ar operuotui keliui nėra skausmo ar po treniruočių neatsirado aštresnis skausmas ir kiekvieną savaitę galėjau padaryti vis daugiau ir jaučiausi vis stipresnė ir stipresnė. AČIŪ!

2. JT: Kuo skiriasi JUSIS TRAINING kolektyvo darbas nuo kitų reabilitacijos specialistų?
.
GS: Reabilitacija skiriasi tuo, kad Jūs nepradedate žmogų stiprinti nuo štangų su kuo man yra tekę susidurti arba nėra žaidimų su visokiomis nestabiliomis plokštumomis ar gumomis. Vyksta visada rimtas darbas, įdarbinate tą raumenį, kurį būtent norite. Turite savų nematytų niekur metodų , specifinių pratimų kur reikia tik trenerio jėgos. O tik vėliau prisideda pratimai susiję su treniruoklių sale. Kadangi atėjau pas Jus po pakankamai rimtos kelio traumos pagerėjimą pajutau po 2-3 savaičių. Pasijutau stabilesnė, nebejaučiau kelį skausmų su kuo susidurdavau ir tik dėl to, kad vyko tikslingas ir produktyvus darbas. Pajutau, kad kojos raumenys pradėjo stiprėti ir vienodėti, nes po operacijos traumuota koja buvo visiškai praradus jėgą. Buvo didelis raumenų disbalansas.

3. JT: Kodėl patartum apsilankyti kitiems sportininkams?

GS: Patarčiau apsilankyti visiems, tiek žmonėms, kurie nori stiprėti fiziškai, tiek žmonėms, kurie susiduria su traumomis, tiek tiems, kurie yra po operacijų ir ieškosi žmonių, kurie galėtų pastatyti ant kojų ir gražinti formą, kurią prarado, nes ten dirbantys žmonės pritaikys pratimus, būtent to ko reikia pateisinti klientų lūkesčius. Dirba atsakingi ir nusimanantys specialistai, kurie nuolat klausia kokia savijauta ir atsižvelgia į menkiausią pajaustą skausmą ir stipriai motyvuojantys judėti į priekį.

4. JT: Kaip manai, kodėl patyriai traumą ?

GS: Manau traumą patyriau, nes tuo metu turėjau labai didelį krūvį, tiek varžybos su Vilniaus moterų rankinio komanda, dar žaidžiau ir už Vilniaus jaunimo komanda 1999 m gimimo, vėliau buvo iškvietimas į Lietuvos moterų nacionalinę rinktinę, o ten krūviai dar didesni, grįžus be poilsio toliau sportavau su komanda, tuo metu buvau dar ir 12 klasėje, tad suprantama, kad daug laiko tekdavo skirti ir mokslams, vėliau nueidavau miegoti, nes paprasčiausiai nespėdavau susitvarkyti, kiekvieną dieną sportavau, savaitgaliais varžybos, vieną dieną taip patyriau traumą. Dabar skiriu laiko savęs stiprinimui, taip pat prieš treniruotes atlieku keletą pratimų, kad kelis įšiltų greičiau ir nepatirčiau traumos. Skiriu laiko atsistatymui.

5. JT: Ką darytum jeigu galėtum atsukti laiką atgal? Ką patartum kitiems?

GS: Iš tikro viskas įvyksta taip kaip įvyksta, pradžioje buvo smūgis, kaip reikės gyventi metus be rankinio. Padariau tam tikrų klaidų ir pamačiau to pasėkmes, dabar iš savo klaidų pasimokiau, jei dabar galėčiau atsukti laiką, tai norėčiau jausti saiką ir žinoti kada reikia sustoti ir duoti sau poilsio ir kūnui. Nes tik dabar suvokiu, kad kitaip būti ir negalėjo, variau nežmonišku krūviu ir kūnas pats nusprendė sau duoti poilsio. Patarčiau tūrėti galvą ant pečių, kad ir kaip tai nuskambės, bet turite visada žiūrėti savęs, treneriams reikia rezultato, dėl jo jie Jus spaus ir neatsižvelgs į tai ar Jums kažką skauda, vienintelis vadovas esat ir turit būti Jūs sau, jei jaučiate skausmus, susimastykite, nes tai pirmas žingsnis traumos link, kūnas Jums duoda signalą ir jei Jūs į tai nesureaguosit, pakartosit mano klaidą.

Leave a Reply

Scroll to top