Stuburas – tai mūsų sveikatos pagrindas

Sportas gydo žmones teisingu judesiu ir judėjimu. Judėjimas skatina atkreipti dėmesį į funkcinę kūno dalį – raumenis. Raumenyse yra visos nervų galūnėlės, kraujagyslės ir limfagyslės. Jeigu raumenys spazmuojami ir nebepumpuoja limfos ir kraujo, tai prasideda stuburo ir sąnarių ligos. 
 
Specialūs pratimai ir specializuoti treniruokliai padeda šalinti kūno raumenų disbalansus, padeda sumažinti stuburo ir sąnarių ašinį krūvį, atkuria mikrocirkuliaciją giliuosiuose raumenyse ir kartu pašalina skausmus, spazmus raumenų ir stiprina raumenų korsetą. 
 
Jeigu nesirūpinsite savo stuburu, laikui bėgant jis jums tai primins. Kokia bus jo būklė, tokia bus ir žmogaus sveikata. 
 
Ir dar šis tas… Reikia pamiršti kineziterapeutų ir trenerių kalbas, kad svarbiausia stiprinti pilvo presą prie stuburo skausmų! Svarbiausia yra stiprinti giliuosius nugaros raumenis. Gilieji raumenys nėra kontroliuojami sąmonės, todėl be specialių apkrovimų jų neįmanoma įdarbinti. Jie palaiko slankstelių tinkamą padėtį, užkerta kelią dislokacijai ir deformacijoms. Paprastai kalbant, gilieji nugaros raumenys užkerta kelią nuo rimtų nugaros traumų.
Scroll to top