Jėgos pratimai geriausia priemonė sveikatos stiprinimui

Dar paneigsiu vieną mitą. Daug yra kalbama apie svorio metimą. Visi esame girdėję apie ilgus kilometrų bėgimus, kankinančias ir nedekvačias treniruotes jūsų organizmui. Žmogui nėra tinkama INSANITY, CROSSFIT ir visi kiti panašūs užsiėmimai.

Nereikia skaičiuoti kalorijų, nereikia lakstyti kaip išprotėjusiam, kad grįžtum visas šlapias ir persitreniravęs. Labiausiai padeda, tai jėgos pratimai:

2-7 pratimai, 2-3 serijos kiekviename pratime, po 7-10 pakartojimų serijoje su 75 procentu pasipriešinimu, 90 sekundžių tarp serijų –

štai, pasirodo, sveikiausias būdas sumažinti kūno svorį, riebalų masę.

Tokią išvadą padarė James E Clark, visiškai neseniai išsamiai išnagrinėjęs 66 populiariausius tyrimus ir paskelbęs mokslinį straipsnį.

Taip pat, jei norite reikšmingai išvalyti vieną iš svarbiausių žmogaus organų – kepenis – nuo blogo riebalo, reikia atlikti 40-45 min. per treniruotę, jėgą ugdančius fizinius pratimus (su svoriais 50-75 nuo maksimalaus, pratimai – kai dirba patys stambiausi raumenys, 3-7 pratimai per treniruotę – geriausiai „ratų sistema“).

Jėgos ugdymo fiziniai krūviai stimuliuoja CNS, pagerėja nuotaika, sumažėja streso pojūtis ir padidėja protinis darbingumas (Strickland and Smith, 2016)

Fizinis aktyvumas mažina stresą ir todėl galima sakyti, kad yra labai geri “vaistai”, gydantys depresiją (Stubbs et al. 2017).

Peržengus 30 metų ribą, patartina daryti jėgos pratimus, nes nuo 30 metų sumažėja žmogui 1 procentas raumeninės masės kas metais. Efektyviausia dirbti su svoriais, štanga, giromis, TRENIRUOKLIAIS, kurie skirti daugiau IŠTEMPIMUI. Įprastinis sporto klubas nelabai tinkamas, nes kaip dirba raumuo treniruoklyje, taip kasdieniame gyvenime mes nedirbame. Įprastinė atlikimo technika nieko verta, nebent norite prisiauginti raumenų, bet apie sveikatingumą tada nėra ką net ir kalbėti.

Prie jėgos pratimų reiktų atlikti aerobinius fizinius pratimus:  greitesnis pasivaikščiojimas, bėgimas maloniu tempu, važiavimas dviračiu- stimuliuoja daugybės miokinų (pvz., irizino, BDNF) sintezę raumenyse, o miokinai stimuliuoja galvos smegenų atsigavimą po stresų, didelio fizinio ir protinio darbo. Manoma, kad miokinai tiesiogiai dalyvauja žmogaus protinio darbingumo stimuliavime, pvz., po krūvio pagerėjo mokymosi efektyvumas. Vienkartinio krūvio trukmė – iki 60 min. 3 kartai per savaitę. FIZINIS AKTYVUMAS – GERIAUSIAS “VAISTAS” NUO LIGŲ. AEROBINIAI PRATIMAI privalo būti atliekami LAUKE, nes patalpose dažnai trūksta gryno oro, galima apsinuodyti CO2.

NEPAMIRŠKITE : Žmonių nuotaika ir darbingumas padidėja apie 15-30 procentų, jei yra taikomas OPTIMALUS fizinis krūvis.

Ar jėgos pratimai, tikrai kenkia žmogui? Moteris, kuriai 77 metų ir daro deadliftą.

Video:

 

Scroll to top