Sėdėjimas mus žudo, nes kūnas nesukurtas kėdei. Sėdėdami žmonės susmunka, taip vieni raumenys tampa labai įtempti, kiti pasyvūs, formuojasi disbalansai. Dažnai sėdime susirietę ir keliame galvą į viršų užlauždami kaklą ir taip pakenkiame pailgosioms smegenims. (Ši smegenų dalis atlieka didelį vaidmenį valdant autonomines funkcijas: kvėpavimą, virškinimą, širdies veiklą, ryjimą bei čiaudėjimą. Svarbu paminėti, kad pailgosios smegenys padeda nervų signalams pereiti iš galvos smegenų į nugaros smegenis.)
 
Kai raumenys yra įtempti į visus audinius patenka mažai deguonies prisotintas kraujas, todėl pavargstama daug greičiau nei dirbant judrų darbą. Raumenys ne tik pavargsta, bet ir pertempiami dėl netaisyklingos padėties.
 
Blogybes, kurias gauname sėdint per daugelį metų:
 
1.Didėja širdies kraujagyslių sistemos ligų rizika.
2.Didėja diabeto rizika
3.Silpnėja kojos ir sėdmuo. Šie dideli raumenys yra svarbūs vaikščiojimui ir nugaros stabilizavimui.
4.Mažėja klubų paslankumas.
5.Nugaros skausmai. Bloga laikysena sukelia stuburo skausmus, spaudžia nugaros diskus, dėl to gali pasireikšti diskų degeneracija, o tai gali būti skausminga.
6.Nerimas, depresija. Manoma, kad atsiranda dėl to, kad trūksta normalaus ir tinkamo fizinio krūvio.
7. Galvos, pečių juostos ir kaklo skausmai.
! STOP, nedarykite atsilenkimų namuose patys, pliusų mažai ir daug minusų. Save tik dar labiau traumuosite! Sėdit susilenkę, stuburas sulinkęs, darant atsilenkimus vyksta tas pats veiksmas.
Kvailų 50 tūkstančių atsilenkimų ir nugaros diskas gali būti pažeistas, kitaip tariant turim limitą plius, minus.
Dar viena priežastis dėl ko reikia atsisakyti šio pratimo, tai dėl kaklo padėties. Iškarto einame prie netaisyklingos laikysenos.
 
Apibendrinant, užtenka sportuoti BELEKAIP. Aplinkui pilna trenerių, kurie traumuoja kiekvieną dieną sportininkus, megėjus ir šiaip žmones, kurie nori propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Su lyg amžiumi, privalote rinktis specialistus ir nustoti sportuoti padrikai. Laikas vertinti savo sveikatą, nes įžengus į keturiasdešimtmetį prasideda rimtos problemos su sveikata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top