Samsunas, kurčiųjų Olimpinės žaidynės, garbingai iškovota 2 vieta

Atvykome į Samsuną. Treniruotės vyko sėkmingai, alino karštis. Diskas skrydo lengvai ties 45-46 metrais. Sportininkę gąsdino slydus sektorius, treniruotėse mėtė su kedais, o ne su metimo bateliais, paskui sugalvojome pripilti vandens ir pavalyti, buvo daug geresnis sukibimas. Nusprendėme, mėtyti varžybose su metimo bateliais. Pasvėrėmė diską, varžybų organizatoriai leido mesti mūsų atsivežtą diską.

Likome antri, buvo sunku stebėti varžybas. Sportininkė atliko 5 bandymus prastus, dar taip nėra buvę. Liko 1 bandymas ir esame mes tik 4 vietoje.  Visą sezoną sportininkė varžybose mesdavo 46-47 metrus. Tikėjausi šitose varžybose naujo asmeninio, svajojau apie 48 metrus, nes tam ji buvo pasiruošusi. Tai būtų naujas Olimpinis rekordas. Prieš paskutinį bandymą sportininkė pasikviečia, rodo, kad persimaus kairį metimo batą į kėdą, nes nesijaučia stabiliai sektoriuje. Larisa žengia į sektorių, atlikti paskutinį metimą, sustingau… Sportininkė užsimoja ir švysteli greitai diską. Pasigirsta plojimai, baltą vėliavą kelia teisėjas į viršų, metimas užskaitytas. Sportininkė išeina iš sektoriaus, sunkiai valdo emocijas. Laukiam… Švieslentė užsidega, Larisa šokteli į pirmą vieta, 46.16 m, pradedu džiaugtis, bet ir nerimas. Į sektorių žengia Matouskova, atlikti paskutinio bandymo ir žvistelna naują Olimpinį rekordą 47.95 m. Sportininkė išbėga iš sektoriaus, džiaugiasi ir verkia iš laimės. Tai vienos gražiausių mano matytų varžybų.

Kyla klausimas kodėl nepavyko? Grįžęs į Lietuvą analizavau. Turiu pora variantų. Pirmas dalykas, kuris man nepatiko, kad dieną prieš varžybas Larisa apgyvendino su savo vyru, sportininkė labai džiaugėsi, šypsojosi, nes senai buvo mačius savo gyvenimo draugą. Kitas dalykas, galbūt dieną prieš varžybas reikėjo nedaryti poilsio, o eiti sportuoti, nes jau ir taip buvom pailsėję. Trečias dalykas, reikėjo iš pat pradžių mesti su kėdais, nes sportininkė jautėsi daug stabiliau metimo sektoriuje. Tai detalių yra nemažai dėl ko mes likom antri. Bet… Sportininkė šaunuolė, parodė, kad psichologiškai yra labai stipri.

Ir dar… Po apdovanojimų ji priėjo prie vyro, užkabino medalį ant kaklo ir pasipiršo! wow, tiesa?

Leave a Reply

Scroll to top