Dviguba Lietuvos šventė – Alekna ir Gudžius iškovojo pasaulio čempionato medalius

Ankstų trečiadienio rytą JAV vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuva iškovojo pirmuosius savo medalius. Disko metimo sektoriuje Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius lipo ant nugalėtojų pakylos.

19-metis M. Alekna ant kaklo užsikabino sidabro medalį, o 31-erių A. Gudžius – bronzos. Lietuvius aplenkė tik M. Aleknos tėčio Virgilijaus pasaulio čempionatų rekordą pagerinęs Kristjanas Čehas.

Slovėnas savo geriausiu bandymu diską nusviedė 71,13 m ir beveik metru pagerino 2005 metų V. Aleknos rekordą. M. Alekna užfiksavo 69,27 m rezultatą, o A. Gudžius – 67,55 m.

Lietuviams už nugarų liko olimpinis čempionas ir praėjusio pasaulio čempionato nugalėtojas švedas Danielis Stahlis. Penktas liko olimpinis vicečempionas ir jo tautietis Simonas Petterssonas.

Finalą atidarė olimpinis čempionas D. Stahlis. Jis pirmuoju savo bandymu diską nusviedė 66,59 m.

19-metis M. Alekna į metimo sektorių žengė aštuntas. Lietuvis savo pirmuoju bandymu diską švystelėjo 66,64 m.

Netrukus savo bandymą atliko ir A. Gudžius, jis užfiksavo 67,31 m ir po pirmųjų visų finalo dalyvių bandymų įsitaisė pirmoje vietoje.

Tiesa, netrukus apie save priminė slovėnas K. Čehas. Jis antruoju savo bandymu diską nusviedė 69,02 m.

Iš karto po slovėno savo metimą atliko M. Alekna, jis įrankį numetė 67,87 m.

Trečiuoju savo bandymu į lyderio poziciją išsiveržė olimpinis čempionas D. Stahlis (69,19 m). Tačiau nors pradžioje šis metimas buvo įskaitytas, vėliau bandymas buvo anuliuotas, nes švedas koja užmynė metimo sektoriaus ribas.

Vis tik K. Čehas trečiuoju savo bandymu atėmė amą stadione susirinkusiems sirgaliams. Slovėnas pagerino nuo 2005 metų gyvavusį V. Aleknos pasaulio čempionatų rekordą ir diską nusviedė 71,13 m.

A. Gudžius ketvirtuoju savo bandymu kiek pagerino savo rezultatą ir diską nusviedė 67,55 m.

M. Alekna savo ketvirtuoju bandymu taip pat gerino savo rezultatą ir dėjo labai tvirtą žingsnį, kad iškovotų medalius. Lietuvio mestas diskas skriejo 69,27 m.

Tokių lietuvių rezultatų užteko, kad abu šalies sportininkai užliptų ant nugalėtojų pakylos. Disko metikams iškovojus sidabrą ir bronzą, čempionato medalių lentelėje Lietuva pakilo į 20-ą vietą.

Straipsnis iš: https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10/1741918/stebekite-del-pasaulio-lengvosios-atletikos-cempionato-medaliu-kaunasi-mykolas-alekna-ir-andrius-gudzius

Leave a Reply

Scroll to top